Kiralık araması için 0 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Depozito

Kira Bedeli

Pafta No

Ada No

Parsel No

İmar Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Arama kriterlerine göre hiç sonuç bulunamadı. Arama seçeneklerini genişleterek daha çok ilan listeleyebilirsiniz.

Kiralık Arsa

Kiralık konut, kiralık iş yeri gibi sektörlerin ekonomik anlamda, düzenli getirisi bulunmaktadır. Kiralık arsa olarak sunulan arsalar, çok detaylı işlem ve araştırma gerektirir. Bir konut kiralayacak olunsa, sadece yüzeysel bir araştırma ve yaşam koşullarına bakarak kiralarız. Fakat bu durum bu söz konusu olamaz. Öncelikle alt yapı hizmetleri dikkate alınarak detaylı araştırma yapılması gerekir. Arsanın emsal değeri gibi unsurlar önemlidir. Arsa kiralarken, alt yapı hizmetleri, arsanın konumu ve emsal değeri gibi unsurların dikkate alınması önemlidir.

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler, kiralık arsa ve emlak sektöründe kendini geliştirmiş kentlerdir. Çünkü bu kentlerde ulaşım imkânları ve planlı kentleşme oranı yüksektir. Bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, arsa ve emlak sektörünün, yol, elektrik, su ve planlı kentleşme gibi unsurlarla doğru orantılı olarak yükseldiğini görmek mümkündür. Yeşil alan projeleriyle günümüzde çok katlı yapıların yapılamayacağı bazı bölgeler vardır. Bu bölgelere yatırım yapıp, çok katlı plan uygularsanız, yatırımınız ölü yatırım olacaktır ve kazanç sağlamayacaktır. Yatırım yapılacak arsa konumu dikkatlice araştırılmalıdır. Her sektörün kendi içerisinde yatırım yapma zamanı vardır. Zamanlama iyi düşünülür ve takip edilirse, kriz dönemlerinde bile kar etmek mümkündür. Ekonomik krizin yaşandığı durumlarda, krizi fırsata çevirmeyi başarabilen sayılı kişi vardır. Sadece iyi takip ederek, mantıklı düşünerek, bunu yapmak mümkündür. Piyasaların durgun olduğu dönemlerde, emlak, konut ve iş yeri sektörü pek etkilenmezken, arsa fiyatlarında düşüş söz konusudur. Bunu biliyorsanız, piyasaların durgun olduğu dönemlerde arsayı takip ederek, yatırım yapabilirsiniz. Piyasa normale döndüğünde ise, az maliyetle cebinizdeki parayı katlama imkânına sahip olabilirsiniz.

Sahibinden Kiralık Arsa

Arsa kiralarken, bulunduğu şartlar ve konumu çok önemli unsurlar içerisinde yer almaktadır. Arsanın ulaşım konusunda sorunu var mı öncelikle buna bakılır. Çünkü yol yapımı bir şehrin gelişmekte olduğunu ifade etmektedir. Bu da arsanın değerinin artması anlamına gelir. Sahibinden kiralık arsa için yola yakınlık mesafesi önemlidir. Ve arsanın olmazsa olmazlarından, elektrik ve suya yakınlığına bakılır. Bu unsurlar dikkate alınarak arsanın konumu hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Yatırım amaçlı düşünülen sahibinden kiralık arsa hakkında bilgi sahibi olmamız için arsanın konumu, elektrik ve suya yakınlığı, yola yakınlığı hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Diğer konut ya da iş yeri kiralama gibi kısa vadede getirisi olan sektör değildir. Arsa, uzun vadede yatırım amaçlı olarak düşünülmeli ve getirisinin yıllar sonra olacağını bilmek gerekir. Bu yüzden uzun vadede yatırımın sağılıklı olması için, arsada saha planı ve saha çalışmaları yapılacağı için, bu bilgiler önemlidir. Elektrik ve suya yakınlık, yola yakınlık gibi arsa hakkında bilgi sahibi olunursa, saha planlama ve saha çalışmaları konusunda kolaylık yaşanır. Arsadan, uzun vadede kazanç sağlamak için, arsanın konumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Bu konuda belediye ve emlakçılardan destek alınabilir. Bölgenin iş imkanı, bölgenin hareketliliği gibi fiziki şartlar hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Yatırım yapılacak arsanın önemli unsurları dikkate alınırsa, mantıklı yatırımlarla cebinizdeki parayı katlayarak, kazanç etmeniz mümkün. Emlak sektöründe çok karlı kazançlar elde, eden sayılı milyoner kişiler vardır. Önemli olan, yatırım yapılacak sektöre iyi karar vermektir. Karar verildikten sonra, doğru yatırım ve doğru araştırma ile elinizdeki parayı değerlendirebilirsiniz. Arsa için araştırma yaparken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi, o bölgenin gelişmişlik seviyesini iyi araştırmaktır. Eğer bir bölgenin alt yapısı sağlamsa, kolay ulaşıma sahip bir bölgede ise, arsa değeri ve kazancı yüksektir demektir. Şehir merkezine yakın arsaların tercih edilmesi, kısa vadede kazanç sağlamak için mantıklı bir yatırım olacaktır. Planlı kentleşme de o bölgenin ne kadar geliştiğini kanıtlamaktadır. Planlı kentleşmenin olduğu bölgelerde, arsa yatırımı kolay kazanç sağlayacaktır.

Kiralık Arsa İlanları

Kiralık arsa ilanları; kiralık konut ve kiralık işyeri gibi kolay ve kısa vadede düzenli getirisi olan bir tür değildir. Uzun vadede yatırımdır ve hemen sonucunu görmek sabır ister. İyi bir yatırım yapmak için, arsanın konumu dışında emsal değeri de önem arz etmektedir. Arsanın emsal değeri demek, arsanın imar planının çıkarıldıktan sonra, üzerine yapılacak yapının, kaplayacağı inşaat alanı sınırlarının belirlenmesi ve hesaplanması demektir. Özellikle, üzerine yapılacak yapının kat sayısı, arsanın emsal değerini belirleyen önemli unsurlardan birisidir. Yapının kat sayısı ne kadar çok ise, emsal değeri de o kadar yüksektir. Yani, emsal değeri, arsa üzerine yapılacak kat sayısı ile doğru orantılıdır. Günümüzde birçok yerde arsa tabelası görürüz. Fakat konut gibi kolay kiralama gerçekleşmez. Uzun vadede yatırım için detaylı araştırma gerekmektedir. Tüm önemli unsurlar gibi, arsanın alt yapısı çok önemlidir. Alt yapısı düzgün olmayan veya alt yapısı tamamlanmamış bir arsa, sonraki zamanlarda büyük problemlere yol açabilir. Mesela, alt yapısı düzgün olan bir şehirde, yapılan bir yol çalışması, hasar oluşumundan hiç etkilenmemektedir. Alt yapısı bozuk ve tamamlanmamış olan şehirlerde, sel, su baskını gibi doğal afetler oluşabilmektedir. İçme sularına karışan kanalizasyon suları sonucunda, sağlığımız kötü etkilenmektedir. Bu gibi sonradan oluşacak sorunlara baştan önlem alarak, arsanın alt yapısının tamamlanmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kiralık arsa ilanları, yatırım amaçlı olacağı için yol önemli bir unsurdur. Yol yoksa eğer öncelikle yol unsuru çözülmelidir. Saha çalışması ve planlaması için, ulaşım önemlidir.

Acil Kiralık Arsa

Günümüzde dijital ortamdan yararlanarak, istediğimiz her şeye kolaylıkla ulaşabilmek mümkün. Acil kiralık arsa hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmak isteriz. İnternetten birçok adreste, isteğe uygun arsa, konut ve işyeri kiralamak mümkündür. Kiralamadan önce ön bilgi için araştırma yapmak gerekir. Belediye ve emlak sektörü bu konuda insanlara çok yardımcı olmaktadır. Metrekaresi, fiyatı ve konumu gibi detaylara dijital ortamda kolayca ulaşabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra arsa yerinde incelenir. Konumu yerinde görülür. Yol, su ve elektrik tesisatı ve bu gibi temel ihtiyaçlara yakınlığı detaylıca araştırılır. Alt yapısı tamamlanmamış ve düzgün olmayan bir arsa, sonradan sorun çıkarabilir. Özellikle, kanalizasyon alt yapısı dikkate alınmalıdır. Üzerine yapılacak yapının kaç kat çıkılacağı, emsal değeri hesaplanır. Belediye ve emlak sektöründen destek alınıp araştırma yapılabilir. Arsanın konumu konusunda, alt yapı ve üst yapısı gelişmiş şehirlerde, acil kiralık arsa ve satılık arsa sektöründe artma oluşmaktadır. Çünkü arsanın değeri, bir şehrin gelişmişliğiyle doğru orantılıdır. Son zamanlarda yol, köprü gibi yapı planları çalışmasında hızlı artış nedeniyle, arsa sektörünü etkilemiştir. Satılık arsa sektöründe de rağbet artmıştır. Uzun vadede, sağlıklı bir yatırım yapmak için, hangi şehirde, hangi yatırımlar yapılıyor ona bakılmalıdır. İmar planları ve arsalar hakkında detaylı bilgi için, büyükşehir belediyelerinin internet adreslerine bakılabilir.

Kiralık Arsa Fiyatları

Doğru bir yatırım yaparak ve elinizdeki parayı katlayarak, iyi bir emlak yatırımı yapmak mümkündür. Kiralık arsa fiyatları uzun vadede yatırım olsa da, kısa vadede kolayca parayı katlayıp, kazanç sağlamak isteriz. Hem mal varlığını korumak hem de mal varlığından kazanç elde etmek için, doğru yatırım araçlarını kullanmak gerekir. Arsa, emlak ve konut gibi riski düşük yatırımlar, insanlar tarafından en fazla tercih edilen yatırım araçlarından bir kaçıdır. Çünkü bu tür yatırım araçlarının riski az ve getirisi yüksek unsurlar olduğu için, arsa öncelikli tercih sebebidir. 3 veya 5 yıl gibi çok uzun vadede olmayan yatırımlar için en uygunu arsa kiralamaktır. Bu yüzden yatırım yapılacak sektöre göre zamanlama çok önemlidir. Eğer yatırım uzun vadede düşünülüyorsa, en mantıklı yatırım tarla olarak tavsiye edilir. Kısa vadede kazanç sağlamak için, arsaya konut yapılması hususunda dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Konut yapılacak mekânın şehre yakın olması önemlidir. Arsa seçilirken, arsanın imar durumu, arsa üzerinde borç var mı yok mu öncelikle bu unsurlar araştırılmalıdır. Arsanın imarı gibi unsurlar, arsa değerini arttıracağı için, cebiniz zarar görmeden, kazancı katlamak mümkündür. Satılık arsa gibi kiralık arsa fiyatları bakarken de öncelikle, imar durumuna bakılması gerekir. İmarlı ve imarsız olarak ayrılan arsalarda, imarlı arsaların daha değerli ve kazançlı olduğu konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. İmarlı arsalara göre imarsız arsaların değeri daha düşük olmaktadır. Nasıl alt yapı çalışması konusunda, sonradan çıkabilecek sorunlar göz önünde bulundurularak dikkat ediliyorsa, İmarsız bir yapının, sonradan ortaya çıkaracağı sorunlar da göz önünde bulundurularak hesaplanmalıdır.