3. Havaalanının Arsa Satışındaki Etkisi

3. Havaalanının Arsa Satışındaki Etkisi

Günümüzde İstanbul hiç şüphesiz ki emlak sektörü konusunda liderliğini uzun süredir kimselere kaptırmıyor. Her ne kadar Türkiye’nin dört bir yanında birbiri ardına projeler yükseliyor olsa da İstanbul her zaman olduğu gibi şimdilerde de adından söz ettirmeye devam etmekte. Böyle olunca da yatırımcıların büyük bir kısmı çok uzun zamanlardan beri İstanbul’daki pek çok taşınmaz ve ilçeler ile alakalı araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Ancak İstanbul’un gözde noktalarındaki taşınmazlar söz konusu olduğu zaman ortaya çıkan fiyat tablosu tahmin edilenden çok daha yüksek olabiliyor. İnsanlar da ne kadar yatırım olursa olsun fark etmez maddi anlamda yeterli gücü olmadıkları için istemelerine rağmen bu bölgede arsa satın alamıyor.

Bilindiği üzere son dönemlerde insanların en fazla üzerinde durdukları ve konuştukları konulardan bir tanesi 3. havaalanı. Daha ortaya çıkmaya başlamadan önce bile hakkında oldukça ciddi tartışmaların oluşmasına neden olan havaalanı ile alakalı her bir detay için ciddi tartışmalar olmasına rağmen en sonunda yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en büyük havaalanı olmak adına ilk kazma vuruldu. Ancak daha vurulmadan önce pek çok kişi bu bölgeye yakın alanlarda arsa satın almak adına çok ciddi araştırmalar yapmaya başladılar. Başta Arnavutköy olmak üzere Terkos, Tayakadın gibi bölgelerde yer alan yalnızca daireler ya da dükkanlar değil aynı zamanda arsalar da bir anda olduğundan çok daha fazla değerlenmeye başladı.

Öyle ki geçmiş dönemlerde 3. havaalanı bölgesine yakın olan yerlerde arsa sahibi olan insanlar buradaki arsaları unutmuşken şimdilerde en küçük boyutlardaki arsalarını bile sahiplenerek bunları çevirmeye başladılar. 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..