Arnavutköy İçinde Arsalar Bitti Mi?

Arnavutköy İçinde Arsalar Bitti Mi?

Arsa alım satımları yatırımcıların hiç şüphesiz ki araştırmalarını bu konuda bilgi sahibi olmayan insanların aksine çok daha dikkatli bir şekilde yapıyorlar. Normalde daha öncesinde bu konular ile alakalı bilgi sahibi olmayan insanların büyük bir kısmı arsa alımı yapacakları zaman bunun için herhangi bir önemli ön araştırma yapmazlar. Yalnızca yatırım yapmaya karar verdikleri zaman kendi yatırım miktarlarına göre en uygun olan arsaların incelemesini yaparak bunlar arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Halbuki yatırımcıların bu konudaki araştırmaları derindir. Bunun en büyük örneklerinden biri ise şimdilerde Arnavutköy olmakta. Yalnızca 5 sene öncesine kadar bu bölge ile alakalı birçok insanın aklında yer eden şeylerin başında yeterli oranda gelişmemiş olması gelmekteydi.

Bundan dolayı bazı kimseler yatırım yapmak adına İstanbul’da bölge arayışına girdikleri zaman Arnavutköy’ü geri plana atıyorlardı. Lakin ilerleye zaman ile beraber bu durumda da oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Henüz yeni projeler kendini göstermeye başlamadan önce aslında birçok yatırımcılar burada yaşamaya başlayan insanların sayısındaki artışı ve bölgenin ilçe olma başarısı ile beraber artık Arnavutköy’ün ilerleyen dönemlerin yükselen bölgeleri arasında kendine yer bulduğunu düşünmeye başladı. Üstelik bu düşüncelerinde de son derece haklıydılar. Çünkü şimdilerde bu bölge artık daha öncesinde olmadığı kadar ciddi bir gelişime açık hale gelmeye başladı.

Bunu daha öncesinde gören yatırımcıların çok büyük bir kısmı Arnavutköy’ün gelişimlerini doğru şekilde takip etmeye başladıkları için oldukça ciddi araştırmaları sonrasında geniş dönümleri satın alma imkanına erişmiş oldular. Üstelik bu alanları tahmin edilenden de uygun fiyatlara aldılar. Kolay alımların bir sebebi ise aslında insanların ilerleyen zamanlarda şehrin gelişebileceğini düşünmeden ellerindeki arsalarını satmaları idi. Ancak sonraki dönemlerde artık arsa sahipleri daha öncesinde hiç olmadığı kadar ciddi şekilde arsalarını satışa koyuyorlar. Ve şimdilerde yapılacak olan araştırmalarda da görülebileceği gibi özellikle havaalanı inşaatı yakınlarında bulunan arsaların sahipleri arsalarını satma konusunda oldukça yüksek fiyatlar istiyor ve kimileri de bunları satma konusuna pek de olumlu bir yaklaşıma erişmiyorlar.

Böylesi durumlarda pek çok kişi Arnavutköy de satın alınabilecek olan arsaların sayısının sona erdiğini düşünüyor. Halbuki bu son derece yanlış bir düşünce. Çünkü Arnavutköy yalnızca belirli bir bölgesinin yükselişe geçtiği ilçelerden bir tanesi değil. Yalnızca üçüncü havaalanı değil aynı zamanda üçüncü köprü ve kanal İstanbul gibi projeler de yine aynı zamanda Arnavutköy’ün değerlendirilmesi anlamına geliyor. Aynı zamanda başta TOKİ ve Kiptaş olmak üzere pek çok farklı konut projesinin de yine oldukça geniş bir alanı içerisinde barındıran bir ilçede yer alması sayesinde aslında yatırım yapmak isteyen insanlara oldukça geniş imkanları sunmakta. Bu aşamada önemli olan şey ise hiç şüphesiz ki doğru araştırmaların yapılması.

İlerleyen dönemlerde ciddi anlamlarda kazançların elde edilmesi adına yapılacak olan en önemli şey ise eldeki imkanların incelenmesi sonrasında Arnavutköy içerisinde alınabilecek olan en iyi taşınmazların satın alınması. Çünkü yalnızca bu dönemlerde değil aynı zamanda ilerleyecek olan dönemlerde de pek çok farklı proje bu ilçede yapılmaya başlanacak. Böyle olunca da insanlar satın aldıkları boyutları önemli olmadan sahip oldukları arsalar sayesinde oldukça ciddi oranlarda kârlar elde etmiş olacaklar. Dolayısıyla yatırım amaçlı araştırma yapan insanların mutlaka önceliklerini bu ilçeye yönlendirmeleri ve boyutları önemli olmadan en uygun taşınmazları bulmak adına araştırma yapmaya çalışmaları sonrasında artık yüksek oranlarda kazançları elde etmek hayal olmayacaktır. 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..