Ev Satın Almak İçin En Uygun Zaman

Ev Satın Almak İçin En Uygun Zaman

Küçük ya da büyük olan her ailenin daha doğrusu her bireyin hayalidir bir gün kendi evlerine sahip olmak ancak bir türlü karar verilemez ev almak için en uygun zaman hangisidir diye. Aslında genel anlamda bakıldığında özellikle emlak piyasasındaki hareketlere ve tabi ki yapılan çeşitli kolaylıklara öncelik verilir ama gerçekte direkt olarak bunlarla bağlantılı değildir. Gerçek ve özel manada düşünecek olursak konut satın almayı düşünen kişinin tamamen bütçesini ayarlamasına bağlı olduğunu görebiliriz. Örnek vermek gerekirse güncel borcu olan bir kişinin aylık ödemeleri toplam tutarı 1500 TL iken ve maaşı da ortalama 2000 ila 2500 TL iken hali hazırda bir ev alabilmesi mümkün değildir.

Peki, o zaman konut satın almak için uygun zaman için kişisel bakış açısında şu şekilde diyebiliriz, ödenmesi gereken aylık borç miktarının azalması ya da bitmesi gerekmekte olup ayrıca satın alınma aşamasında en azından belirli bir miktar birikmiş parasının olması gerekir. Yani kredili sisteme güvenerek bile ev almaya kalkışsanız ne kadar fazla peşinat biriktirirseniz o kadar artıya geçerek devam ederseniz. Özellikle kredili ev alımlarında bilinmesi gereken aylık ödeyeceğiniz miktarın yüksek olması ve ödeme süresi olan vadenin de uzun olmasından dolayı başkaca hiçbir yere borcunuzun bulunmaması gerekir. Ayrıca kredili ev alımlarında yılın belirli zamanlarına özel yapılan faiz indirimlerinden veya vadelerin uzatılmasından faydalanmakta lehinize sonuçlar doğurabilir.

Göründüğü gibi tamamen kişiye özel değişebilen durumlar ile birlikte herkesi ilgilendiren durumların ve projelerinde geliştirilmesi ile belirlenen ev almak için en uygun zaman periyodu sürekli olarak değişmektedir. Aslında tüm bu durumları ayrı ayrı takip etmektense kestirme bir yol olan emlak danışmanlığı hizmetini kullanmanızda da fayda var. Her ne kadar toplum olarak bu hizmetten kaçılsa da aslında sizlere uygun konutu ve koşulları bulabilecek yegâne yetkili de yine emlak danışmanlarıdır. Sizin adınıza pazarlıkları yaparken konutun krediye uygun olup olmadığını bile araştırarak sizleri dilediğiniz doğrultuda yönlendirir. Bu yüzden her konuda olduğu gibi sizin için genel ve özel anlamda en uygun satın alınma sürecini uzmanına bırakın.

 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..