Evlerde Yenilikçi Bir Yaklaşım: Açık Mutfak

Evlerde Yenilikçi Bir Yaklaşım: Açık Mutfak

Son yıllarda iç mimarlar tarafından sıklıkla tercih edilerek evlerde farklı bir yeniliğe gidilmiştir. Genellikle mutfakların ayrı bir giriş kapısı ve salon kısmına yakın yerlerde yer alması son dönemlerde değişiklik yapılarak açık mutfak haline getirilmiştir. Eskiden bu yana amerikan mutfak tercih edenler şimdilerde mutfağın tamamen açık kalması için yeni dekorasyon fikirlerine sıcak bakmaktadırlar.  

Salon ve mutfak arası çok mesafe olmadığından ve yer sorunu çok fazla sıkıntı yarattığından bazı restaurantlar gibi evlerde de şu anda açık mutfak modası tercih edilmektedir. Açık mutfak salonla mutfak arasında kırılmaz cam ile bir bağlantı kurulduğu gibi tamamen salonla bağlantılı olarak da tasarlanmaktadır. Salon içerisinde ağırlanan konuklar aynı şekilde mutfağınızı da görmektedir.  

Evlerde yeni bir tasarım yapılarak tercih edilen açık mutfaklar hem kullanım kolaylığı hem de şık bir görüntünün olmasına yardımcı olmaktadır. Mutfak alanı dar ve kullanışsız olanlar için de yine amerikan mutfak tercihi yapılabilmektedir. Sabit masaların salon ve mutfağı bölmesi ve alanın daha geniş görünmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra cam duvarların salon ve mutfağı ayırması daha farklı bir tasarımın oluşmasını sağlamaktadır. 

Evinin iç tasarımını değiştirmek ve farklı bir tasarım yaptırmak isteyenler için sade ve şık dekorasyon fikri olacak olan açık mutfaklar kullanım yönünden de oldukça basit olacaktır. Mutfak ile salonun birleştirilerek özellikle küçük evlerin daha geniş görünmesi sağlanabilir.  

Cam bir duvar ile salonla bağlantı kurularak farklı dekorasyon yapılacağı gibi en çok tercih edilen amerikan mutfaklarda da farklılık yaratılabilir. Evinin mutfağından ve salonundan memnun olmayanlar için değişik tarzda iç dekorasyonlar yapılabilir. 

Açık mutfakların her zaman daha düzenli ve toplu olması gerektiği için duvarların komple dolaplar ile kaplandığı görülmektedir. Ankastre ocaklar ve fırın mutfakta şık bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra küçük ev aletlerinin tezgah üzerinde yer alması daha modern bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. 

Bu açık mutfaklar özellikle amerikan mutfak tarzına göre yapılmış ise küçük alana sahip olan mutfağın bir kısmı salon tarafından düzenlenebilmektedir. Siz mutfakta işinizi yaparken mutfak ve salon arasında bağlantı kuracak olan duvara monteli masalar tercih edilebilmektedir. Mutfak barı olarak bilinen bu masalar salon için tekrar bir masa ihtiyacının olmasına engel olacaktır.  

Evde küçük çocukların mutfak alanına çok fazla girmemesi için açık mutfakların salon duvarlarında yarım cam duvar dekorasyonu da yapılarak kullanılabilmektedir. Böylece yarım duvar yarım cam duvar görüntüsü mutfağın yine açık olmasını sağlayacaktır. Yarım cam duvar alanında pencere açılarak salona servis kolaylığı da sağlanabilmektedir. 

Yenilikçi fikirler ile evinizi dekore etmek yaşam alanınızın daha rahat ve kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Modaya uygun dekorasyon fikirleri evde daha huzurlu alanların oluşmasına yardımcı olacaktır. 

 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..