Gayrimenkulde Altın Fırsatlar Yolda

Gayrimenkulde Altın Fırsatlar Yolda

Son dönemlerin en hızlı gelişen sektörü olan emlak alanı 2017 senesine oldukça hızlı bir yükseliş ile başlangıç yaptı. Yeni yatırım ve projeler ile birlikte alım gücünün daha aşağı düzeylerde olduğu kesimler için de yeni atılımlar yapılması planlanıyor. Hali hazırda birikimi olmayan kişiler için konut sahibi olabilmenin en cazip yolları arasında yer alan banka kredi sistemi bilindiği üzere tavan yapmış durumdadır. Aslında gayrimenkulde altın fırsatlar atılımları da tam bu mevzu üzerine kurulmuştur, bilindiği üzere toplamdaki kredi vadesi maksimum 10 yıl yani 120 aydı. Buda kişileri birazda olsa zorlamaktadır, şöyle ki aylık payına düşen taksit rakamları yüksek çıkmakta ve çoğu durumda da maaş ölçekli çalışıldığı için kredi onayı verilmemekteydi.

Gayrimenkulde altın fırsatlar girişiminde kredi vadelerinin sürelerinin uzatılması hedeflenmektedir, toplam vade süresinin 240 aya çıkartılmak istenmesi ile birlikte uygulanacak faiz yüzdelerinde de indirim beklenmektedir. Tüm bunların yanı sıra daha hoş sürpriz girişimlerinde geleceği açıklanırken, konut sahibi olunabilecek daha doğru yeni inşa edilmiş konut sahibi olunabilecek farklı bir yol daha vardır. Kentsel dönüşüm projesi dâhilinde eski ve yıpranmış binaların yenilenerek daha sağlıklı ve modern yapılara dönüşmesini sağlayan bu projede de ev sahipleri mağdur edilmemektedir. Riskli yapıya sahip kişilerin mevcut yapıları yıkılarak yerine daha modern ve dayanıklı binalar yapılırken, kişiye de dilerse kira yardımı dilerse de yeni konut ile kendi evleri arasındaki çıkacak farka kredi çekerken tanınacak kolaylıklar ve fırsatlar hakları verilmektedir.

Tüm bu olumlu gelişmeler sonucunda yeni ve parlak bir çağa geçiş yapacak olan emlak ve gayrimenkul sektörü daha da ilerilere gideceğe benziyor. Özel firmaların ve devlet desteklerinin sayesinde gayrimenkulde altın fırsatlar bahsi geçen ayrıntılar ile sınırlı kalmayacak yeni atılım ve girişimlerde desteklenecek, böylece hem talep edenler hem de üretenler birlikte kazanırken ülkenin ekonomisi de daha canlı bir şekilde gelişecek. Yapılan kolaylıklardan sonra özellikle vadelerin 240 ay çıkartılması ve faiz indirimleri sayesinde konut alımlarında daha fazla artış gözlemlenecektir ve kişiler bu fırsatlar dâhilinde nihayetinde hayallerindeki evlerine kavuşacaktır.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..