Gayrimenkulde Yepyeni Altın Fırsatlar Yolda

Gayrimenkulde Yepyeni Altın Fırsatlar Yolda

Emlak sektörünü oldukça yakından alakadar eden unsurlardan biri de elbette ki gayrimenkul alım satım oranlarıdır, kişiler farklı şekillerde konut alımlarını gerçekleştirebilir ancak ülkemiz sınırları içerisinde genel olarak kullanılan kredili sistem daha fazla ön plandadır. Sürekli değişen ve gelişen emlak piyasası her yeni dönemde artış sağlamak adına yeni atılımlarda bulunur, gayrimenkulde altın fırsat olarak değerlendirebileceğimiz banka ve inşaat firmaları destekli yeni projeler ile piyasaların daha da canlanması beklenmektedir. Konut alımlarında her ne kadar talepler fazla olsa da kişilerin alım gücü çoğu zaman yetmemektedir, kredili sistem kullanılmak istenir ancak vadenin kısa olmasından dolayı aylık ödemeler yüksek olduğundan dolayı banka çoğu kredi başvurusunu reddeder.

Bu yüzden emlak alanındaki girişimciler gayrimenkulde altın fırsat niteliğindeki taslağının onaylanmasına eşlik etmektedirler. Peki, nedir bu fırsat, kredili konut alım sisteminde kullanılacak ve alıcılara çok büyük kolaylık ve rahatlık sağlayacak bir fırsattır. Bilindiği üzere normal koşullarda konut kredi vadeleri maksimum 120 ay oluyordu ancak yeni tasarıda dileyen kişiler 240 aya kadar vade süresini uzatabilecek böylece aylık bazında olan banka geri ödemeleri de daha cüzi miktarlara indirgenecektir. Durum bu şekilde olunca da daha düşük gelirlere sahip kişilerde artık ev sahibi olabilecek ve rahatlıkla banka borçlarını ödeyebileceklerdir.

Banka konusunda kredi kullanan kişilerin başka bir sıkıntısı da aslında vadelere bağlı olarak artan faiz oranlarınıdır. Gayrimenkulde altın fırsat olarak değerlendirilen 240 ay vadeler o anlık için kişilere bazen cazip gelebilir ancak unutulmamalıdır ki vade uzadıkça faiz oranları da artmaktadır. Buda demek oluyor ki bankadan kullandığınız kredi miktarının yarısından fazlası olarak geri ödeyeceksiniz, örnek ile açıklamak gerekirse kredi olarak aldığınız 100,000.00 TL yi geri öderken 180,000.00 TL olarak ödersiniz ki bu örnek en basiti ve hoşgörülü olanı. Bu meblağlardan daha fazlasını da ödeyebilmeniz mümkündür, yine de orta gelirli kesimin ev sahibi olabilmesi adına başlatılan bu girişimlerin konut satışlarını artıracağı da kesindir. Yine de güzel bir sebep dahi olsa ileriye dönük şekilde sizi zora sokacak herhangi bir durumdan kaçınmanızda fayda var.

                

Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..