İnşaat Kredisi ve Arsa Kredisi Nedir? Nasıl Alınır

İnşaat Kredisi ve Arsa Kredisi Nedir? Nasıl Alınır

İnşaat sürecindeki bir evi satın almak isteyen kişiler bankalar tarafından sunulmakta olan kredilere başvurabiliyorlar. Ancak bu kredilere başvurulduğu zaman bazı dönemler ufak tefek sıkıntılar yaşanabiliyor. Ancak inşaatı devam eden evler için kredi almak isteyen kişiler inşaat firmalarının bankalar ile anlaşmalı olduğu durumlarda daha kolay bir şekilde kredilerden yararlanabiliyorlar. İnşaat kredisi ve arsa kredisi nedir, nasıl alınır diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edebilirsiniz. 

Arsa ve inşaatı ipotek ettirme işlemleri bankaların bu tür durumlarda izleyeceği en temel yollar arasında yer alıyor. Aynı zamanda bir bankanın uzun yıllardır güvenilir ve kredi notu yüksek bir müşterisiyseniz sizlere daha esnek koşullarda kredi imkanları sunulabilmektedir.

İnşaat yaptırmak için inşaat firmasının size kefil olması veya firmanın mevcut olarak bir banka ile anlaşmalı olması da inşaat kredisi almanı için son derece önemli bir konudur. İnşaat kredilerinde aynı konut kredilerinde de olduğu gibi kullanmak istediğiniz kredinin durumuna göre ufak farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Eğer KOBİ olarak kredi kullanmayı planlıyorsanız firma ya da yatırım amaçlı olarak bankalar tarafından sunulmakta olan kredileri çekebilirsiniz.

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Arsa satın almak istiyorsanız bankaların farklı şekillerde sundukları arsa kredilerine göz atmalısınız. Türkiye’de avantajlı bir şekilde arsa kredisi alabileceğiniz bankalar arasında Ziraat Bankası da yer almaktadır.

Arsa ve tarım alanlarına yatırım yapacağınız zaman Ziraat Bankası’nın çeşitli hizmetlerinden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın satış bedeli ve değeri gibi konular uzmanlar tarafından belirlenip, tespit işlemi gerçekleştirildikten sonra sizlere bankalar tarafından farklı şekillerde kredi imkanları sunulacaktır.

Mevcut kredi notunuz ve satın almayı düşündüğünüz arsanın değeri kredi oranlarının değişkenlik göstermesindeki en temel sebeptir. Bu yüzden bu tür kredileri sunmakta olan bankaları araştırarak kendi bütçenize uygun olan kredi koşullarını öğrenmeyi deneyebilirsiniz. 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..