İyi Bir Emlakçı Nasıl Olur?Neler Yapar?

İyi Bir Emlakçı Nasıl Olur?Neler Yapar?

Emlakçı kelimesini ve mesleğini oldukça sık duyduğumuz son dönemlerde öncelikli olarak mesleğin asıl ismini belirterek başlayalım. Esasında emlakçı yerine emlak danışmanı kelimesini seçmekte yarar var, peki, emlak danışmanı ne yapar? İyi bir emlakçı nasıl olur? Diye merak edenler için kısaca açıklayalım. Bilindiği üzere kiralık veya satılık olarak aradığınız gayrimenkulleri sizin için rahatlıkla bulan veya satmak istediğiniz taşınmazları sizin için size uygun alıcı bularak satmanıza yardımcı olan ve bu hizmeti karşılığında belirli bir miktarda komisyon ücreti alan kişilerdir. Temel olarak bu kadar basit görünür görevleri ve maalesef bütün herkeste emekleri karşılığında talep ettikleri ücretleri fazla bulur ve bu yüzdende herkes için en iyi emlakçı en az komisyon alan emlakçıdır.

Her ne kadar emlak danışmanlarının aldığı ücretler herkese fazla gelse aslında bunu oldukça hak ederler, örnek vermek konutunuzu kiraya vermek istiyorsunuz ancak kiracı adaylarına sürekli olarak evi gösterecek vaktiniz yok ve istediğiniz şartlara uygun olmayan kişiler ile görüşmek istemiyorsunuz işte tamda bu sırada emlak danışmanları devreye girer. Sizin adınıza kiracı adayları ile görüşür şartlarınızı bildirir ve talep edilen her seferinde evinizi sizin adınıza gösterir ve en kısa zamanda da sizler için kriterlerinize uygun kiracıyı bularak her iki tarafa da hizmet etmiş olur. İşte tamda bu örnek net bir şekilde anlatılan emlak danışmanı ne iş yapar? İyi bir emlakçı nasıl olur? Sorularının yanıtını açıkça görebiliriz.

Ya da tam tersi bir durum ile de karşı karşıya olabilirsiniz, ev satın almak istiyorsunuz ancak bütçeniz belli ve sokak sokak gezebilecek haliniz yok ve internet kullanmayı da bilmiyorsunuz, o halde sizin için en iyisini bulmak da imkânınız dâhilinde şartları sağlamakta emlak danışmanın işi. Tam aradığınız özelliklere sahip, talep ettiğiniz muhitte ve kesinlikle kesenize uygun olan seçenekleri bularak size gösteren emlak danışmanı kesinlikle işini iyi yapan kişidir. Sizin yerinize tüm bu koşturmacalı işleri yapan ve her iki taraf içinde şartları eşitlemeye çalışan kişi gerçek anlamda profesyonel olarak aracılık hizmetini yapar denilebilir.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..