Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar 2017

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar 2017

Hızlanan kentsel dönüşüm çalışmaları sebebiyle kanun kapsamında evini yenilemek isteyenlere kredi ve kira gibi destekler yapılıyor. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar 2016 yılında düşük faiz oranları sunarak evinizi yenilemenize yardımcı oluyor. Kanun kapsamına girmiş riskli bina sahipleri, kentsel dönüşüm kredisi ve kira yardımı alarak binalarını yasa kapsamında yenileyebiliyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüm kanunundan yararlanmak için çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından lisanslı olan kurum ve kuruluşlara başvurarak risk değerlendirmesi yaptırılması gerekiyor. Binanın riskli olması ve bina raporunun onaylanmasının ardından kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabiliyorsunuz.

Kentsel dönüşüm kapsamına girmiş olan binanın bağımsız her bölümü için en fazla 100.000 lira tutarında kredi kullanılabiliyorken 2016 yılında bu tutar 125.000 liraya yükseltildi. Değişiklik kararı resmi gazete yayınlanarak resmileşti.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel dönüşüm kredisi, çevre ve şehircilik bakanlığının anlaşma sağladığı bankalar tarafından veriliyor. İş bankası, Vakıfbank, Akbank, Denizbank, Şekerbank gibi bankalar kentsel dönüşüm kredisi veriyor.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..