Marmara Bölgesinde Devre Mülk

Marmara Bölgesinde Devre Mülk

Bir konutun, her yılın belirli dönemleri için kullanımı kapsamında satın alınmasına devre mülk adı verilmektedir. Genellikle yılın 7, 10 ya da 15 günü için satın alınan devre mülkler, bir tapu karşılığında satıldığı için normal usuller ile satın alınan konutlar ile aynı hukuki şartları taşımaktadırlar.

Özellikle yaz aylarında tatil bölgelerinde kullanılmak üzere tercih edilen devre mülk sistemi, aynı zamanda iş insanları ya da yılın belirli dönemlerinde sakin yerlere giderek kafasını dinlemek isteyenler tarafından sık tercih edilmektedir. Ödenen ücretin akabinde imzalanan sözleşme ile birlikte her yılın aynı dönemlerinde kullanımı ve sahip olunan hakları kapsamaktadır.

Marmara bölgesinde devre mülk, özellikle yılın belirli dönemlerinde şehirlerden uzaklaşarak kafa dinlemek isteyen aileler tarafından tercih ediliyor.  Bir ev satın aldıktan sonra sahip olunan istenilen zamanda satma, kiralama, devretme ya da miras bırakma haklarının hepsi devre mülk sistemi içerisinde de geçerli olmaktadır. Bu kapsamda satın aldığınız devre mülkleri istediğiniz zaman aynı gün aralığı şartları içerisinde kullanacak başka kişiye satabilir, kullanma hakkınızın bulunduğu gün aralığı içerisinde kiraya verebilir, devredebilir ya da miras olarak bırakma hakkına sahip olmaktasınız.

Marmara bölgesinde devre mülk satın almak, bölgede yer alan yüksek bütçeli konutlara göre daha düşük bütçeler gerektirmesi ile birlikte aynı zamanda tercih edilecek zaman aralığı için doğru karar vermeyi de beraberinde getirmektedir. Yıllık izin dönemleri gibi, devre mülkünüzde ikamet edebileceğiniz dönemlerinizi iyi analiz etmeli, tarih seçeneğinizi bu bilgiler ışığında gerçekleştirmelisiniz.

Devre mülk satın aldıktan sonra en geç 1 yıl içerisinde tüm tapu ortakları mutlak suretle tapu siciline işlenmeli, tapu üzerindeki paylaşım adil bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Devre mülk olarak satın alınacak konutlar mesken tipinde olmalı, kat irtifakına sahip olmalı ya da müstakil olarak kayıtlara geçirilmiş konutlardan olmalıdır.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan Marmara bölgesinde devre mülk kategorisini ziyaret ederek, devre mülk satın alımı gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken hususlar, devre mülk satın alımı esnasında imzalanan sözleşme, devre mülk sahiplerinin sahip oldukları haklar konularında detaylı bilgi edinebilir, bahsi geçen bölge içerisinde yer alan devre mülk ilanlarını inceleyebilirsiniz.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..