Yeni Yatırım Bölgesi Arnavutköy

Yeni Yatırım Bölgesi Arnavutköy

Yatırım yapmak adına gerçekleştirilecek olan araştırmalarda öncelikli olarak dikkat edilen şeylerin başında hiç şüphesiz ki ilerleyen dönemlerde değerlendirilmesi gelmekte. Çünkü aksi durumda meydana gelecek olan gelişmeler sonrasında satın alınmış olan arsalar, iş yerleri ya da daireler ile alakalı fiyat tablosu ile alakalı istenilenden çok daha düşük fiyatlara inebiliyor. Bunu bilen yatırımcıların büyük bir kısmı da artık son dönemlerde yükselen bölgeleri incelemeye başlıyorlar. Bu incelemelerin ilk sırasında ise hiç şüphesiz ki Arnavutköy kendine yer bulmakta. Bölgenin adından böylesine fazla söz ettirmesindeki en büyük etkenlerden biri ise projelerden çok bölgedeki değişimler.

Burada yaşayan insanların sayısındaki artışın kendini göstermeye başlaması ile beraber artık Arnavutköy’de köklü bir değişim kendini göstermeye başladı. İnsanların çok daha iyi bir hayat yaşamasına imkan tanımak isteyen bölge, bu konu ile alakalı ilk adımın atılması ise buranın ilçe olması ile oldu. 7 belde belediyesinin ve köylerin birleşmesi sonrasında 2008 yılında ilçe olmasından sonra ise artık burası ciddi anlamda gelişmeye başladı. Oluşan bu gelişme yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı ve artık Arnavutköy yatırımcıların en fazla tercih ettiği bölgelerden bir tanesi oldu. Daha sonrasında ise başta 3. havaalanı olmak üzere pek çok proje için burada adımlar atıldı. Öncesinde TOKİ ve Kiptaş bünyesinde yapılan toplu konutlara gelen insanların sayıca artmasından sonra ise artık Arnavutköy, gelecek dönemlerde de adından söz ettirecek yerlerden bir tanesi olarak ön plana çıkmayı başardı.

Şimdilere gelinmeye başladığı zaman ise geniş arazileri, yemyeşil ormanları, Terkos Gölü gibi pek çok güzelliği bulunan Arnavutköy artık en iyi projelerin ortaya çıktığı yerlerden biri olmayı da başardı. Eski dönemlerde yalnızca köy statüsünde değerlendirilmiş olsa da artık yatırımcılar bu bölgede yer alan arsaları, evleri ve iş yerlerini incelemeye başladılar. Genel itibari ile burada yer alan arsalar, yatırım bedelini oldukça kısa bir zaman içerisinde amorti etmeyi başararak uzun vadede istenildiği gibi büyük kazançların elde edilmesini sağlamaktadır.

Böyle olunca da Arnavutköy’den uygun fiyatlara satın alınmış olan arsalar yalnızca birkaç ay içerisinde istenilen kâr oranlarını elde etmeyi de başarmış oluyor. Ancak bu konuda insanların ellerini çabuk tutmalarında fayda var çünkü geçmiş dönemlerde metrekaresi 150 TL’den başlayan arsaların fiyatları en düşük 1.000 TL’ye yükselmiş durumda. Dolayısıyla en uygun fiyatlara alınacak olan arsalar ile beraber insanlar İstanbul’un en güzel noktalarından bir tanesinde arsa, daha sonrasında imar durumlarına göre ev sahibi olabileceklerdir. Pek çok kişi İstanbul’da yatırım amaçlı bir taşınmaz satın almak istedikleri zaman çok yüksek oranlarda maddi imkanları olması gerektiği konusunda yanlış bilgi sahibi oluyorlar. Bunun tam aksine aslında yapılacak olan doğru araştırmalar ile oldukça uygun fiyatlara insanlar tam anlamıyla istedikleri tarzdaki arsaları satın alma imkanına erişmiş olurlar.

Arazi potansiyeli konusunda rakiplerinden kendini başarılı bir şekilde ayıran Arnavutköy, bu sayede her türlü yatırımcıyı kendine çekmeyi de başarmış oluyor. Yeni projelerin açıklanmaya başlanmasından sonra ise bölgede bulunan arsaların satışı artarken aynı oranda emlakçıların sayısında da artış göstermeye başladı. Bu durumun sonunda aynı yerdeki taşınmazlar için farklı fiyatların verilmesi anlamına gelebiliyor. Dolayısıyla Arnavutköy’den arsa ya da ev satın alınmak istendiği zaman öncesinde mutlaka doğru araştırmalar yapılmalıdır. Böylece tam anlamıyla istenilen tarzdaki emlak türleri incelenecek, ardından ise yatırımlar en iyi şekilde yapılarak Arnavutköy’ün gözde bölgelerine en iyi şekilde yatırım yapılabilecektir. 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..