Seferberlikle 12 günde 3 aylık satış!

Seferberlikle 12 günde 3 aylık satış!

EKONOMİYE ve inşaat sektörüne katkı sağlamak, vatandaşın ev alma koşullarını kolaylaştırmak için başlatılan konutta kampanya seferberliği satış ofislerini doldurdu. Emlak Konut GYO’nun başlattığı seferberlikle ile 12 günde 1250 ev satıldı. 1 Şubat’ta başlayan kampanyada 12 günde 1 milyar 150 milyon lira ciro sağlandı. Emlak Konut GYO projelerinde geçen yılın ilk 3 ayında 1200 ev satılmıştı. Kampanya etkisi ile 12 günde yapılan satış 3 ayın toplamını da geride bıraktı. İlk kampanya seferberliğini 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapan Emlak Konut GYO, ikinci seferberliğe 1 Şubat’ta başladı. 2 ay sürecek kampanya ile ev alacak vatandaşın peşinatı yüzde 20’den yüzde 5’e çekilirken, Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satışı yapılmasının önü açıldı. 30 projede 15 bin bağımsız bölümü kapsayan kampanyada 60 ayda yüzde 0, 120 ayda yüzde 0.45, 240 ayda yüzde 0.79 faiz oranı ile ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.

 

YATIRIMLAR ÖNE ÇEKİLDİ

Kampanyaya dahil olan projeler İstanbul’un yanı sıra Ankara, Konya, Denizli, Nevşehir, Niğde gibi illerde de yer alıyor. Kampanya ile konut pazarının hareketlendiğine dikkat çeken gayrimenkul sektörü temsilcileri yatırım kararlarını da öne çektiklerini söylüyor. Yılın sonunda satışa çıkması beklenen konut projelerinde satışlara erken başlanıldığı belirtiliyor. 2 ay sürecek kampanya sonunda Emlak Konut projelerinden 2.5 milyarlık satış öngörülüyor.

 

Emlak Konut GYO’nun 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ekonominin çarklarını döndürmek ve piyasayı canlandırmak için başlattığı yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve yüzde 0.70 faiz oranlı kampanya da büyük ilgi görmüştü. Kampanya kapsamında ağustos ayı boyunca 1.9 milyar lira ciro ile 2 bin 547 konut satılmıştı. Öte yandan Emlak Konut’un öncülük ettiği kampanyaya özel sektörden de destek gelmişti. Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de kampanyaya katılma kararı aldı. Derneklere üye firmaların 80’den fazla projesinde vade uzadı ve faiz düştü. Emlak Konut ve özel sektörün yeni kampanyada toplam 4.5 milyarlık satış yapması bekleniyor.

 

Hürriyet / Gülistan ALAGÖZ


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..