Emlakçıdan Ev Almak Yüzde On Beş Daha Karlı

Emlakçıdan Ev Almak Yüzde On Beş Daha Karlı

Yirmi beş yıldır inşaat ve emlak sektörünün her aşamasında faaliyet yürüten ve Emlaksatan.com’un kurucusu İş Adamı Sayın Abdurrahman Koç, emlakçı ve gayrimenkulcüden ev almanın daha avantajlı ve aslında yüzde on beş daha karlı olduğunu belirtti.

İşin uzmanından destek almanız  her zaman sizi avantajlı hale getirecektir.

Günümüzde ev satın almak bir çok kişinin hayalini süslerken bu süreç maalesef çok da kolay değildir. Çok ince eleyip sık dokunmak gerektiren bu süreçten bunalıp yanlışlıklar yapılması çok olası bir durumdur.  Sayın Koç, “Bir çok zorluk yaşanan ev alma sürecinde hata yapmamak adına işin uzmanından destek almak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için kurulmuş, hizmet sunan emlak ve gayrimenkul firmalarına başvurmak ve onlardan destek almak sizi her zaman avantajlı hale getirecektir.” dedi.  Daha az zahmetle ev almanın önemini vurgulayan Koç,” Uzun ve yorucu  araştırmalarla zaman kaybı yaşamamak için emlakçılar sizlere birden fazla alternatifli portföy sunacak ve sizin adınıza arayış içine gireceklerdir. Bu da sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır.” dedi.

Emlakçıdan ev almak yüzde on beş daha karlıdır.

Ev satın alınırken emlakçının yasal çerçevelerle belirlenen %3’lük hizmet bedelinin ekstradan bir masrafmış gibi algılanmasının yanlış olduğunu dile getiren Koç “Emlakçı faaliyet yürüttüğü alandaki sürekli çalıştığı için bir taşınmazın gerçek eder değerini çok iyi bilmektedir. Günümüzde yasal hizmet bedeli olan %3’lik oranı ödememek adına uzun uğraşlar ve zahmetler harcayarak ev almak isteyen vatandaşlar bilmelidir ki emlakçıdan ev almak yüzde on beş daha karlıdır. Çoğu karşılaştığımız durumlarda evini kendi satmak isteyenler aslında yasal hizmet bedeli olan %3’lik oranı düşünerek üstüne koyup bir de pazarlık payı düşüncesiyle evi değerinin üstüne fiyatla satışa sunmaktadırlar. Bir de ev sahibi çoğu zaman piyasanın reel değerini değil kendi belirlediği ve istediği fiyata satışa sunmaktadır. Bu da gerçekçi piyasa değeri değildir. Yasal hizmet bedeli olan %3’lik oranı ödememek adına kendi uğraşıyla ev almak genellikle size daha  da pahalıya patlayabilir.” dedi.

Koç, konuyla ilgili son olarak şu açıklamada bulundu; ”Bilinmelidir ki emlakçının gelir kaynaklarından biri ev satmaktır. Emlakçı kurum ya da firma kimliği taşıdığından ve müşteri memnuniyeti ona dönüşler sağlatacağı doğru satışlar yapmak zorunluluğuyla gerçekçi fiyatlar belirlemektedir. Ayrıca ev alma sürecindeki kredi ve tapu işlerinde de hizmet veren emlakçıların sağlayacağı kolaylıklar da göz ardı edilmemelidir.” dedi.

 

 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..