Gayrimenkule Yatırım Her Zaman Kazandırır

Gayrimenkule Yatırım Her  Zaman Kazandırır

Gayrimenkul yatırımı ciddi kazançlar sağlar.

Dünya’nın neredeyse her yerinde en karlı yatırım aracının gayrimenkul olduğu söylenir. Menkul kıymetlerin değer kayıplarından az miktarda etkilenirken, yükselişlerinden doğrudan değer artışı şeklinde etkilenen bu yatırım biçimi, ayrıca kiraya vermek gibi ek gelir imkanlarını da kapsamasından dolayı oldukça nitelikli bir yatırım aracı olarak kabul edilir. Tabii ülkemizde de en çok tercih edilen ve kazandıran yatırıma aracı olan ev, arsa ve işyeri yapıları sahibi olmak, fırsat mülklerini değerlendirerek çok daha karlı hale getirilebilmektedir. Örneğin şehirlerin genişleme hattı bağlamında doğru bir projeksiyon yapıp, henüz değeri artmamış konut veya arazileri tercih edebilir, uzun vadede çok ciddi karlar elde edebilirsiniz.

Fırsatları Değerlendirin

Gayrimenkul yatırımın kazançlı olduğunu dile getiren A.Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve emlaksatan.com sitesinin kurucusu Abdurrahman Koç, “Oturmak dışında, yatırım amacıyla gayrimenkul satın almak çok ciddi fırsatları size sunabilmektedir. Örneğin şehirlerin genişleme alanları üzerinde arsa veya konut satın almak, hızla genişleyen şehirlerin rant durumundan faydalanmanızı sağlayabilir. Birkaç yıl içerisinde onlarca kat değer artışı yaşayan arazilerin söz konusu olduğu ülkemizde bu fırsatları takip etmek ve uygun gayrimenkullere yatırım yapmak en doğru tercihtir.

Tabii bu fırsatları sektör dışındaki amatörlerin bilmesi ve değerlendirebilmesi oldukça güçtür. Bu noktada eğer yatırım yapacak paranız varsa, mutlaka emlak danışmanlarına ve konu hakkında uzman kişilere danışmalısınız. Emlak yatırım her zaman karlıdır, ancak bazı durumlarda çok karlıdır. Fırsatları kaçırmamak için uygun fırsatları takip edebileceğiniz platformlar da faydalı olabilecektir.”  dedi.

 

Öte yandan Koç, “Bir miktar paranız var. Bu parayı eğer bankada mevduata yatırırsanız yıllık ortalama %13 faiz elde edersiniz. Bu yöntemle paranız enflasyon değerinin ancak birkaç puan üzerinde gelir sağlayabilir. Oysa herhangi bir konumda satın alacağınız gayrimenkul zaten enflasyon oranında değer artışı yaşarken marjinal rant yükselişlerine maruz kalabileceği gibi, kiraya verilerek çok daha yüksek gelirler elde etmenizi sağlayabilir.

Gayrimenkullerin tüm maliyetleri hesaba dahil edilerek yapılacak bir projeksiyonda, mevcut yatırım enstrümanlarının tümünden daha karşı ve garantili olduğu sonucuna ulaşılır. Doğru konumda statik özellikleri yapı kullanımına uygun olan yapılardan herhangi birisini satın almak hiçbir mal sahibine tek kuruş kaybettirmeyecek, bilakis ciddi karlar sağlayacak bir yatırımdır.” İfadelerini kullandı.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..