İnşaat sektöründe istihdam, çalışılan saat ve maaş azaldı

İnşaat sektöründe istihdam, çalışılan saat ve maaş azaldı

 

İnşaat sektörüyle alakalı olarak TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) 2017 yılı birinci çeyrek işgücü girdi endekslerini açıkladı.

 Endekslerde Azalma Var

TÜİK’in açıklamasına göre; takvim ve mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 birinci çeyreğinde bir önceki döneme göre yüzde 3.5 oranında azalma görüldü. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12.6 oranında azalma gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.6 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13.1 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.4 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1.1 oranında arttı.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..