İSTANBUL’UN YÜKSELEN YATIRIM BÖLGESİ: ARNAVUTKÖY

İSTANBUL’UN YÜKSELEN YATIRIM BÖLGESİ: ARNAVUTKÖY

İstanbul'un yüzölçümü olarak dördüncü büyük ilçesi Arnavutköy, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışının ardından, Üçüncü Havalimanı ve Kanal İstanbul projeleriyle, yükselen ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

İstanbul’un yüzölçümü olarak dördüncü büyük ilçesi olan Arnavutköy, geliştirilen mega projelerle şehrin yükselen yatırım bölgelerinden biri olma niteliği taşıyor. Kuzey Marmara Otoyolu’nun geçmesi ve İstanbul için önemli projelerin geçiş noktası olmasıyla birlikte, yeni ev sahibi olacak orta ve alt gelirli vatandaşlar için yeni bir yatırım bölgesi olan Arnavutköy, yabancı yatırımcılar tarafından da tercih ediliyor. Doğusunda Eyüp, güneyinde Başakşehir, Esenyurt, Büyükçekmece, batısında Çatalca, kuzeyinde ise Karadeniz kıyılarına komşu olan Arnavutköy, İstanbul’un deprem riski az ilçelerinden biri olarak tanımlanıyor.

Metrekare Fiyatı 250-500 Lira Arasında

Arnavutköy’de metrekare fiyatı 250-500 lira arasında arsa alınabileceğini söyleyen bölgenin en büyük gayrimenkul firmalarından olan Ati Emlak ve Gayrimenkul’ün kurucusu Ferhat Buran, “Mega projelerle birlikte, 500 bin ile 750 bin kişinin yaşam alanı olan Sazlıbosna, Çilingir ve Dursunköy mahalleleri, yatırımcıların en sık tercih ettiği bölgelerin başında yer alıyor. Üçüncü Köprü, Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu ve Üçüncü Havalimanı projeleri, son 5 yılda ilçeye yapılan yatırımları ciddi oranda arttırdı. Arnavutköy’de en büyük değişim, yeni ulaşım ağlarıyla yaşandı. TEM'den Zekeriyaköy yoluna ya da Bağcılar girişinden Arnavutköy'e dönerek ilçeye kolay bir şekilde ulaşmak mümkün” dedi.

 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..