Küçükçekmece'deki Bizim Mahalle Projesinde Önemli Gelişme

Küçükçekmece'deki Bizim Mahalle Projesinde Önemli Gelişme

Markalı, prestijli projeler geliştiren Emlak Konut'un Küçükçekmece gölü kenarında inşaa edeceği  Bizim Mahalle projesi için DAĞ Mühendislikle sözleşmelere imza attı.

Emlak Konut GYO'nun Küçükçekmece'de  göl kenarında toplamda 1 milyon metrekare büyüklüğünde inşaa edilecek Bizim Mahalle arazisinin 118.098,99 m²’lik bölümünü kapsayan 2.etap İhalesini kazanan Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San. A.Ş. olurken çalışmaların başlamasını hızlandıracak imzalar atıldı.

Konuyla ilgili imza töreninde açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, “Özlenen mahalle sıcaklığı için bugün ilk imzalarımızı atıyoruz. İhalemizi kazanan Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San A.Ş. ile imzaları atmaktan memnuniyet duyuyoruz. İnsan ve şehir odaklı yaklaşımla yatay mimarinin hakim olacağı projemiz, bulunduğu bölgeye değer katacak. Bizim Mahalle her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, dini tesislerden festival alanlarına ayrıca eğitim tesislerinden resmî kurumlara, ata sporları merkezinden kent müzesine, el sanatları merkezinden, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak” dedi.

İnşaatı yapacak olan ve ihaleyi kazanan firma Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, “Bugüne kadar Dağ Mühendislik olarak 8 bin konutun inşasına imza attık. Şu anda halen Emlak Konut güvencesiyle Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasını sürdürüyoruz. Biz yatırımlarımızda her zaman ülkemize olan güvenimizi öne koyarak hareket ediyoruz. Bu ihaleye ve bundan sonra katılacağımız ihalelerde de bu anlayışla hareket edeceğiz. Bu imzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Emlakpencerem


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..