Şanlıurfa’da Emlak Piyasası Durgun Günler Yaşıyor

Şanlıurfa’da Emlak Piyasası Durgun Günler Yaşıyor

Şanlıurfa Emlakçılar Odası (ŞUTEM) Başkan Yardımcısı Selahattin Tokmak, Şanlıurfa’daki emlak piyasasıyla ilgili emlaksatan.com’a açıklamalarda bulundu.

 

PİYASANIN CANLANACAĞINDAN UMUTLUYUM

Son dönemlerde emlak sektöründe durgun bir dönem yaşandığını belirten Sayın Tokmak, “ Son dönemler piyasada ciddi bir sakinlik ve durgunluk var. Bunun bir çok nedeni var. Okulların kapanması ve yaz aylarında insanların tatile gitmesi gibi nedenler bunların başında yer almakta. Okulların açılmasına yakın piyasanın  canlanacağından umutluyum.” Emlak sektöründeki durgunluğun dönemsel olduğunu ve piyasanın hareketleneceğinden umutlu olduğunu söyleyen Sayın Tokmak, “Şanlıurfa’daki arazi ve  arsa satışları da göz önüne alındığında emlak sektörü, ticaretin çok önemli bir kısmını kapsadığından memleketimizdeki emlak sektörü önemli bir yere sahiptir.” dedi.

KARAKÖPRÜ ve MAŞUK EN ÇOK RAĞBET GÖREN YERLER

Şanlıurfa’da yeni yerleşim yerleri olan Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü’ye bağlı Maşuk’ta konutlaşmanın hızla arttığını ifade eden Tokmak, “ Karaköprü ilçemizde, sosyal donatı alanlarıyla, site dokusuna sahip  lüks ve ultra lüks konutlar üretilirken, Maşuk’ta da dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza hitap edecek konutlar rağbet görmektedir.” dedi.

 

EMLAKÇILARI ARADAN ÇIKARMA GAYRETİ EN BÜYÜK SORUNUMUZ

“Biz emlakçılar, satış ya da kirlamadaki komisyon ücretleriyle ayakta duran ve hizmet sunan bir sektör olduğumuz unutulmamalı. Yasal komisyon ücretimizi almak zaten mümkün olamazken  müşterilerin türlü türlü yöntemlerle emlakçıları aradan çıkarma gayretleri, zaten durgun bir dönem yaşayan bizleri daha da  zor durumda bırakıyor.” diyen Selahattin Tokmak, yıllardır mecliste bekleyen yasanın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..