Tatil İçin Sakin Yerlerdeki Villalar Tercih Ediliyor

Tatil İçin Sakin Yerlerdeki Villalar Tercih Ediliyor

Sakin, aile ortamı ve rahatlığıyla tatilini geçirmek isteyenler, yorucu şehir kalabalığından uzaklaşıp sahil kenarlarındaki villaları kiralayarak tatil yapmayı tercih etmeye başladılar.

Yaklaşan ramazan ayını da kapsayan üç aylık tatil için villaların konumu ve donanımına göre 10 bin TL’den başlayıp lüks villalar 136 bin TL’ye kadar yükselebiliyor. Fiyatlar bazı villalar için her ay değişkenlik gösterirken üç aylık mayıs-haziran-temmuz dönemleri için paket fiyatlar uygulanıyor.

Şile Realty World CNS Gayrimenkul Uzmanı Doğuş Karaman, Villa kiralamayla tatil yönetiminin yoğun ilgi gördüğünü ve Ramazan ve yaz tatili için villaların kısa sürede kiralandığının ifade etti.  Şile’de 400 bin TL satış değerindeki 240 metrekarelik eşyalı  bir villanın Ramazan ve bayramı da kapsayan tarihlerde 16 bin TL’ye kiralandığının aktaran Doğuş Karaman “Ramazanın sıcak ve uzun günlere denk gelmesi nedeniyle insanlar, şehir karmaşasından kaçarak daha sakin yerlerde yaşamak istiyor. O nedenle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da özellikle üç aylık villa kiralamalarında önemli bir artış var. Bölgedeki tüm evlere kiracı buluyoruz. Büyük ve ferah bir ev, kalabalık ailelerin tercihi oluyor. Çocuklarını da bahçesinde oynatabildikleri bir evi kiralamak istiyorlar. Zaten bayramı da burada geçirmek onlar için avantajlı oluyor” dedi.

Villa kiralama tatil anlayışıyla ilgili Tatilvillam.com Genel Müdürü İzzet Kara da “Ramazan’ı yaz tatili ile birleştirmek isteyenler özellikle Antalya Kaş ve Muğla Fethiye’deki villaları tercih ediyor” dedi. Villaların en az 5 gün için kiralandığını ifade eden Kara “Köylerdeki evler 5 gün için 1.000 TL’den başlıyor, Kaş’ta deniz gören bir villa aylık 20 bin TL’ye kadar çıkıyor” diye konuştu. 

Star


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..