TOKİ'den Eylülde Yüzde 20 İndirim Kampanyası

TOKİ'den Eylülde Yüzde 20 İndirim Kampanyası

Toki Başkanı Ergün, bu kampanyaya yoğun bir ilgi olduğunu, borcunu kapatıp tapusunu hemen almak isteyen işyeri ve konut alıcılarına yüzde 20 indirim yapacaklarını bu kampanyanın da eylülde başlayacağını belirtti.

Bu yıl indirim kampanyasını Eylül ayında yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Turan, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9'uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız" dedi.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiğine dikkati çeken Turan, "Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" bilgisini verdi.

KAMPANYA İÇİN BANKAYA BAŞVURULACAK

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyenlerin belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor."


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder..