İlan Vermenin Püf Noktaları

İlan başlığı nasıl olmalı?

İlanın en etkili silahlarından biri.

İlan başlığı ne kadar doğru ve açıklayıcı olursa, bulunması o kadar kolaylaşır. Google, Yahoo gibi arama motorları arama yaparken öncelikle ilan başlıklarını tararlar. Alıcılar arama motorlarında aradıkları ilanın genellikle en belirgin özelliklerini belirtirler.

Örneğin: "3+1 Taksim" diye arattıklarında, ilan başlığında bu kelimelerin geçtiği ilanlar ilk sıralarda yer alır.

Markanızı ya da firmanızı bu alanda belirtmenizin size bir faydası olmaz. Kurumsal tanıtımınızı yapmanızı önerdiğimiz yerler Mağaza Anasayfa Vitrini veya Mağaza Kategori Vitrini bölümleridir.

 

 
İlanda fotoğraf ne kadar etkilidir?

 

Satılan ürün ne olursa olsun, görsel etki daima ön plandadır.

İlan detay sayfasına ulaşan alıcının ilk dikkatini çeken şey fotoğraftır. Bu nedenle satılan ürüne ait : kaliteli, ürünü çeşitli açılardan gösteren ve temsili olmayıp gerçek ürüne ait fotoğraflar alıcıyı cezbetmek için önemli bir unsurdur. Özen gösterilmesi halinde satışın gerçekleşme olasılığı artacaktır.

 

 
İlan kriterlerini seçmeli miyim?

İlanı yayına hazırlarken ilan kriterlerinin doğru girilmesi "Detaylı Arama" aracını kullanan alıcıları doğru hedefe yönlendirecektir.

Bu nedenle kriterlerin gerçek dışı girilmesi alıcıları yanıltacaktır.

Böyle durumlarda kullanıcılar Hatalı İlan Bildiriminde bulunuyorlar. Buna neden olmamak için bilgilerin doğru girilmesi büyük önem taşıyor.

 

 
İlan açıklaması nasıl olmalı?

İlan kriterlerinde yer almayan, ama satılan ürüne ait önemli olduğunu düşündüğünüz bilgileri "Açıklama" kısmına girebilirsiniz.

Unutmayın ki görsel algı çok önemlidir!

Arka arkaya standart punto ve karakter yazmak yerine, metin biçimlendirme aracı ile vurgulamak istediğiniz noktaları belirtmeniz önemlidir.

Örneğin : farklı renk kullanabilirsiniz, başlıkların büyüklüklerini değiştirebilirsiniz. Buna benzer çeşitli ufak düzenlemelerle alıcıları daha fazla etkileyebilirsiniz.